Merhaba. Biz, bisikletin, doğanın büyüsüne kapılmış, çocuğunu farklı şekilde yetiştirmeye çalışan, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun altını çizmek için yazan çizen üreten, ekolojist, çöpünü ayrıştıran, kompost yapan, elektriğini kendi üretmenin zihni sinir projelerini çiziktiren, bisikletle 26 ülkeyi keşfetmiş, bisikletle devri ailem peşinde azla yetindiği dünya yollarında çokça mutlu olmaya çalışan bir aileyiz.

Hakkinda-2013-Tur

Doğada olmak hem bize, hem oğlumuza hem doğaya iyi geliyor. Çünkü eğer doğada değilsek ya evde, ya işte, bir şekilde kapalı bir mekanda başkası tarafından üretilmiş bir enerjiyi tüketiyor oluyoruz.

Hayallerimiz var. Uzak ve yakalanamayacak gibi görünseler de biz bisikletle onları kovalamaya devam ediyoruz. Bir gün elbette yorulacaklar. O zaman yeni hayalleri kovalamaya başlayacağız. Yoksa hayatın ne anlamı var ki?

Sadece pedal çevirmiyor, bisikletin yazılı kültürüne katkıda bulunuyor, sosyal projeler gerçekleştiriyor, fotoğraf sergileri açıyor, belgesel filmler hazırlıyor, sunumlar, motivasyon konuşmaları, bebek yetiştirme üzerine yazılar yayınlıyoruz.

Seyahatlerimiz kültürler arası iletişim, barış, hoşgörü mesajının vurgulanması, sürdürülebilir sosyal sorumluluk, toplumda olumlu değişim, çevresel duyarlılık, hayallerinin peşinden gitme, motivasyon, adanmışlık, aktif, sağlıklı, spor yapan, sorunları elbirliği ile aşan aile toplum yapısı örneği olması açısından bir kaldıraç noktası ve ebeveynlere örnek olur diye bu siteyi hazırlıyoruz.

Pedal çevirmek bir amaç değil. Bisiklet dünyayı, insanları, yeryüzünü, bitkileri, hayvanları tanımak hissetmek için bir araç. İçine tıkıldığımız kutuların ( ev, iş, okul, avm ) dışına çıkamadığımız çerçevelerin ( Akıllı telefon, tablet, televizyon ) etkisinden kurtulmak için en güzel, en keyifli, en masum, egosu ve egzozu olmayan bir mucize.

26 ülkede yaptığımız binlerce kilometre yanında asıl yolculuğu içimize, ruhumuza doğru yapıyoruz. Yoldaki zorlukları bir öğretmen, yaşanan her şeyi bir basamak olarak düşünüyoruz. Bu emek ve çabayı taktir edilir buluyorsanız, takip eder, paylaşır ve fikirlerinizi bu sayfalara yazarsanız sizi de hayallerimizi yakalamamız için arada sırada arkamızdan esen rüzgar kadar çok severiz.

“Başkalarının gürültüsünün kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. “

Steve Jobs

  

  Tekerimizin döndüğü yerler ise işte buradalar.

2005 Batı Akdeniz ( Türkiye )

Antalya

2006 Karadeniz ( Türkiye )

2007 İran, Pakistan, Hindistan(2600km)

Pakistansinir

2008 Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa

2008Hollanda

2011 yılının temmuz ve ağustos ayındaki turumuz Almanya’nın Frankfurt şehrinden başladı. Rhein nehrini takip ederek Fransa ( Strasburg ) ve İsviçre’ye ( Basel ) oradan, Tuna nehrini takip ederek Avusturya ( Viyana ) , Slovakya ( Bratislava ) , Macaristan ( Budapeşte ) ye ulaştık. Çek Cumhuriyeti ( Prag ) üzerinden  Almanya ( Berlin ) da yolculuğumuzu bitirdik. 3486 km pedal çevirdik. Yolculuğumuz 54 gün sürdü. 17 kere çadırda kaldık. Türkiye üzerinde anlatmak gerekirse, 2 kere Edirne – Hakkari arasındaki mesafeyi kuş uçuşu gitmiş gibi oluyorsunuz.

Macaristan

2012 Hollanda,Almanya,Çek Cumhuriyet,Avusturya,Slovakya,Macaristan,Hırvatistan,Sırbistan,Bulgaristan ve Türkiye 3660 km.

2012Alm

2013 Almanya, Danimarka, İsveç 2170 km.

isveç1

2014 Almanya, Finlandiya, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya 2371 km

Kalinin

2015 Almanya, Lüksemburg, İsviçre 2536 km.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

2016 İsviçre, İtalya, İspanya

2017 Almanya, Fransa, Hollanda

2018 Çek Cumhuriyeti, Almanya, Polonya

2019 Kano Turu Çek Cumhuriyeti, Almanya