BİSİKLET TURLARI İÇİN BAŞLANGIÇ ROTALARI-4

AARE NEHRİ BİSİKLET ROTASI

Uzunluk: 305km

Başlangıç: Oberwald

Bitiş: Koblenz

Rota: Yükselti eğrilerinin de belirtildiği rota bilgisi

Kiralama:  Bravobike

Küçük bir rica:Nefis İsviçre çikolatalarından bizim içinde bir ısırık alın.

AARE İSVİÇREİsviçre ‘de Alpler’den doğar ve Koblenz’de  Ren Nehri ile birleşip Kuzey Denizi’ne akar AAre Nehri. Antik çağlardan beri üzerinde taşımacılık yapılan nehirle dost olmak size büyük keyif verecektir. Küçük buzul göllerinin kıyılarından, esrarengiz Ortaçağ kasabalarından ilerleyerek pedallayacağınız bu rotada Jura dağlarının eteklerinde dolanacaksınız. Arada bir tırmanıp, tepelerdeki çiftliklerde mola vermek, manzaranın tadını çıkartmak “İyi ki burdayım.” dedirtecek size.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

aare jpg

Resim www.myswitzerland.com. dan alınmıştır.

İsviçre’de en ünlü rotalardan biri olan bu yol üzerinde Toblerona çikolatalarının üretildiği, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bern’de  tatlı bir mola vermek fena fikir olmaz.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Aare Nehri’nin sizi ulaştıracağı Bielersee Gölü’nün kıyısındaki  tarihi Le Landeron kasabası

SAMSUNG CAMERA PICTURESBağcılık bu bölgede oldukça yaygın. Köy pansiyonculuğu Almanya kadar yaygın olmasada  İsviçre’de de var.  Warmshowers üyeliğiniz varsa konaklama konusunda çok sorun yaşamazsınız. İsviçreliler konuksever insanlar. Tibet Çınar kaldığımız bir evde jonklörlüğü bile öğrendi neredeyse. Bizim kuzu bu rotada okul bahçelerini de çok sevmişti.Başka çocuklarla vakit geçirmek onu çok mutlu ediyor. Okullar, plajlar ve çiftlikler  bu rotada en uzun molalarımızın geçtiği mekanlardı.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

2 Yorum
  1. Cihan Cesur 47 sene ago
    • Anne Gezgin 47 sene ago

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.