Hostel Sarıhanİpek yolu üzerinde seyahat eden kervanlar uzun yol boyunca dinlenmek için kervansarayları kullanırlarmış. Doğa şartlarına rağmen yol almayı becerecek kadar yetenekli olmayanlar, yolun getirdiklerine saygılı olmayı bilmeyen, zorlukları aşmak için gerekli kararlılığa sahip değillerse böyle yolculuklara çıkmayı göze alamazlarmış.

İznik, ipek yolu üzerindeki tarihi şehirlerden birisi olduğu için, batıdan doğuya giden modern seyyahlar olan bisikletlilerin rotası üzerinde yer alıyor. Bazen sahilde kahvaltı yaparken, bazen parkta oynarken tesadüfen karşılaştığımız,  yada internet üzerinden tanıştığımız bisiklet turcularından bizim guest house da mola verenlere her zaman çok seviniyoruz.  Misafir ettiğimiz Lili ve ailesi, evlerine dönünce attıkları mailde, ülkemizden bir  hediye götürdüklerini yazmışlar. Annenin karnında bekleyen sürpriz bir hediyeymiş bu.

Almanya Bodensee’den gelen  misafirlerimiz, 2012 yılındaki bisiklet turumuzda, çadır kurduğumuz gölün yanından başlamışlar yolculuğa.Biraz şaşkındılar kendi yaşadıkları yerin fotoğraflarının bizim evde karşılarına çıkmasından dolayı.Çin’e pedal basacaklardı.Uzun uzun anlattı bizimkiler İran,Pakistan ve Hindistan tecrübelerini.Turcu

Hoost

 

Hele benim yaşımda bir oyun arkadaşı da gelirse değmeyin keyfime.Bisiklet turunda nerede kimlerle oynayacağınızı asla planlayamazsınız.

Hostel

Bizimkilerin ve benim için en ilginç çifti  ise Avusturalyalı Dino ve İngiliz Suzy.Dino okyanusta petrol platformunda çalışan bir işçi, Suzy ise İngiltere’de dedektifmiş. Dino benim için makineler kitabımdaki petrol platformunun  üstüne güze lde bir yazı yazdı.Dünya turuydu hedefleri.

Host

 

 

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.