Korkulu Rüyam “Kantin ve Tibet”

Kedi fare kovalamacasına döndü beslenme konusu Tibet okula başladığından beri. Sağlıklı beslenme ilkelerinin hepsi geçersiz oldu okulun bahçesine adım atar atmaz. Mücadelemde sonuna kadar haklıydım ama, ağır yaralar aldım. Kuzum, başka bir çocuğun çiğnediği sakızı yerden alıp, keyifle ağzına atınca, beyaz bayrağı salladım gönüllü olarak. Sonra “1.Kantin Savaş’ı” başladı. Yine galip Tibet’ti. 3-4 abur cuburu topraklarına kattı Tibet Paşa. Alerji oldu, çok asker kaybetti ama yılmadı.buz

Bir paket çikolata ve bisküvinin tamamını, beyninin evet dediğine,  vücudu hayır dediği için bitiremiyor hala. Bu da bizim kazandığımız bir cephe olsun canım.

Bugün ise kocaman bir buz dondurma alınmış, ama 3-5 yalamadan sonra çöpe atılmış. Alakasız bir anda söylenen “Anne buz aldım. Katkı maddesi çoktur diye çöpe attım.” sözleriyle öğreniyorum ben bunu.  Yeniden anlıyorum ki, oğlum, Çınar’ım doğruyu biliyor ve kaybettiğimi ara ara düşündüğüm bu zorlu mücadelede aslında zafer Sarıhan Ailesi’nin.

buzz

İlk olarak, M.Ö. 4. Yüzyılda Roma İmparatoru Neron’un gladyötör dövüşlerini izlerken,serinlemek için yediği bu çocuk çıldırtan yiyecek, pakete girdi gireli biz  anneler gladyötöre dönüştük.

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.