2014 Baltık  Bisiklet Turu Almanya

Baltık Bisiklet Turu: Almanya’dan, Finlandiya, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, tekrar Rusya, Polonya’ya uzuyor.
Baltık Denizi’nin kıyısında dönüyor tekerleklerimiz.
Uzunca bir valiz hazırlama merasiminin ardından uçağımıza bindik.Berlin’e uçuyoruz.Bisikletlerimize, römorka ve bir oda dolusu kamp malzememize kavuşuyoruz. Yeni bir macera daha başlıyor.Tüm ihtiyaçlarımızın içinde olduğu 6 heybeyle tekrar düşüyoruz yollara wehoo,römork ve deve yükü ile bisikletlerimiz.

Almanya’daki planımız Trawemünde’ye varıp Finnlines gemileri ile Finlandiya’ya geçmek. İlk gün yağmur bize hoş geldiniz dercesine aralıksız yağıyor. Planladığımız gibi 9 günde varıyoruz geminin hareket edeceği limana. Finlandiya’ya geçeceğimiz Finnlines yolcu gemisi gece 2 de kalkacağı için hareket yerini öğrenip dönüyoruz şehre. Trawemünde uçsuz kumsalı olan yat yarışlarının düzenlendiği Almanya’nın tatil şehri. Keşke gemi 2 gün sonra kalksa diye iç geçirmeden edemiyoruz.2014-Alm

Gece yarısı Tibet römorkunda  uyurken yol alıyoruz limana doğru.Limanda onlarca motorcu,tır konteynırı ve birkaç bisikletli vardı. Biletimizi gösterince, bisikletin sihrinden yararlanıp en ön sıraya geçiriliyoruz. Gemiye binince bisikletler için ayrılmış bölümdeki kemerlerle bağladık bizim kervanı. 30 saatten fazla kalacağız bu  gemide. Kamaramıza yerleşince görüyoruz ki otel odasından farksız.Tibet motor seslerinden korkup uyansa da odada tekrar dalıyor uykuya. Gün, sabah odada kahvaltının ardından güverteye çıkmaca, Baltık Denizi ile konuşmaca ve yaşanacakların hayalini kurmaca  ile geçiyor.

2014-Alm1

2014-Alm2

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.